SENSORINIS KAMBARYS – IEŠKANTIEMS RAMYBĖS!

Mūsų įstaigos vienas iš tikslų  – taikyti inovacijas ikimokyklinio  ugdymo turinyje ir formuoti sėkmingos įstaigos įvaizdį, įgyvendinant nacionalinio projekto „Inovacijos vaikų darželyje“ idėjas. Todėl šią vasarą įrengėme daugiafunkcinį sensorinį kambarį, kuriam lėšų skyrė Tauragės rajono savivaldybė.

Kuo ypatingas sensorinis kambarys? Tai – lyg naujas, intensyvus pasaulis, kuriame stimuliuojami ir sužadinami visi pojūčiai vienu metu: rega, klausa, uoslė ir jutimas.

Rega – vaikas stebės besikeičiančias šviesas kambaryje, kurias skleis burbulų vamzdis, akvariumas, šviesos stalas, šviečiantys kubai…

Klausa –  vaikas klausysis prietaisų skleidžiamų garsų,  muzikos. ..

Jutimas –  vaikas lies, žais, vaikščios įvairiais paviršiais.

Uoslė – vaikas užuos kvapus, atliks kvėpavimo pratimus.

Pastebėta, kad daugėja vaikų, kurie jautriau reaguoja į aplinką, yra nervingesni, turi elgesio ir emocijų sutrikimų, adaptacijos problemų. Sensorinė aplinka padės vaikams susitvarkyti su iššūkiais, nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Į kambarį vaikai ateis po vieną arba poromis su juos lydinčiais mokytojo pedėjėjais, logopede, psichologe, socialine pedagoge, sveikatos priežiūros specialiste.  Kambaryje galės atsipalaiduoti ir mokytojai, bei kiti darželio darbuotojai.

Rugpjūčio 29 d. vyko darbuotojų mokymai su sensorinio kambario priemonėmis.

Manome, kad ši nauja erdvė duos daug naudos visai „Kodėlčiaus“ bendruomenei.

Tariame didelį AČIŪ Tauragės rajono savivaldybei už įgyvendintą idėją.

Naujienos

Mielos mamos, artėja Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių!  Tai diena, kai gražiausi žodžiai, gėlių žiedai, piešiniai dovanojami pačiam brangiausiam žmogui – MAMAI. Mažieji  darželio dailininkai, išreikšdami savo meilę Jums, nupiešė jūsų portretus. Laiptinės pasipuošė piešinių gausa! Tai patys gražiausi piešiniai!  Pasidžiaukite jais, Mielos mamos! Gražios šventinės dienos!

Mokytoja Jolanta mokė vaikučius skirti sąvokas didelis – mažas.

TAURAGĖS LOPŠELIS-DARŽELIS
„KODĖLČIUS“
Adresas: Moksleivių alėja 12,
LT – 72288
Tauragė
El. paštas  darzeliskodelcius@gmail.com
Tel./faks. +370 446) 57710
Įmonės kodas: 302430295